Підручник Kotlin для початківців (приклади)
Що таке Котлін?
Котлін це статично типізована мова програмування з відкритим кодом, яка працює на Java Віртуальна машина (JVM). Він поєднує в собі об’єктно-орієнтоване програмування (ООП) і функціональне програмування на необмежених, самодостатніх і відмінних платформах. Це також дозволяє поєднувати функції за допомогою мініатюрних кодів. Kotlin — мова програмування загального призначення, розроблена JetBrains.
Історія Kotlin
Ось важливі пам'ятки з історії Kotlin:
рік | Event |
---|---|
2016 | Було запущено Kotlin v1.0 |
2017 | Анонс Google про першокласну підтримку kotlin в android |
2018 | Kotlin v1.2 поставляється з доповненням до розподілу кодів між JVM і JavaScript |
2019 | Google оголосив Kotlin як свою найкращу мову програмування для Android Розробники додатків |
2021 | 20 вересня 2021 року було запущено Kotlin v1.5.31. |
Причини використання Kotlin
Ось кілька важливих причин, чому Kotlin широко використовується:
- Kotlin — це статично типізована мова, яку дуже легко читати та писати.
- Програми Kotlin не вимагають у своїй програмі крапки з комою. Це робить код легким і більш читабельним.
- Ця мова дозволяє обмінюватися та використовувати інформацію з Java різними способами. Крім того, Java і код Kotlin можуть співіснувати в одному проекті.
- Система типів Kotlin спрямована на усунення NullPointerException з коду.
- Написання нового коду в Kotlin займе у вас менше часу. Ще простіше розгортати код Kotlin і підтримувати його в масштабі.
Особливості Kotlin
Ось кілька особливостей Kotlin, які допоможуть вам упевнитися в прогресі мови програмування.
Урізане кодування:
Kotlin — це мова програмування на основі ООП, де рядок коду можна скоротити до 40 %, що робить Kotlin ідеальним вибором для програмного забезпечення чи веб-розробки.
Відкрите джерело:
Котлін для Android використовує JVM і поєднує функції ООП і функціонально-орієнтованого програмування.
Швидка компіляція:
під час роботи з Kotlin легко скомпілювати код, що призводить до кращої продуктивності для розробки Android, а також пояснює, який тип функції даних можна використовувати у всьому коді.
Функції розширення:
Kotlin може підтримувати різноманітні функції розширення без внесення змін до коду. це допомагає зробити існуючий код більш привабливим і чудовим для розробників.
Наприклад:
Fun String.removeFirstLastChar(): String = this.substring(1, this.length -1)
Цей код допоможе обрізати перший і останній символи рядка, ми можемо застосувати його як:
Val string1 = "Today is cloudy." Val string2 = string1.removeFirstLastChar()
Нульова безпека:
У Kotlin система розрізняє нульові та ненульові посилання, як показано в прикладі Kotlin нижче.
Наприклад, змінна String не може мати значення null:
Var string1: String = "Today is Sunday" String1 = null // compilation error To permit null, we can adjoin the nullable variable : Var string2: String? = "Today is Sunday" String2 = null print(string2)
Можливість взаємодії:
Код Kotlin можна використовувати Java та Java коди можна використовувати з Kotlin. Отже, якщо ви маєте знання про ООП програмування, легко перейти до розробки Kotlin. Крім того, якщо є деякі програми, написані в Java, тоді їх можна використовувати з середовищем Kotlin.
Надійні інструменти:
Люблю Java, код Kotlin можна також написати за допомогою IDE або за допомогою інтерфейсу командного рядка. З IDE легко працювати, і синтаксичні помилки також значно зменшені. У той же час, коли ви працюєте з інтерфейсом командного рядка, код повинен бути спочатку скомпільований.
Smart Cast:
Інтелектуальне транслювання в основному допомагає скоротити витрати на додаток і покращує його швидкість або продуктивність. Він працює над керуванням ефективністю коду за допомогою приведення типів або незмінних значень.
Наприклад, якщо рядок ідентифіковано, то його довжину та кількість можна знайти за допомогою функції Smart Cast:
Val string1: Any = "Today is Monday" when(string1) { is String -> string1.length Is Int -> string1.inc() }
Низька вартість усиновлення:
Підприємства віддають перевагу Kotlin через втрату вартості впровадження. Найважливішим є те, що розробникам легко навчитися, особливо якщо вони мають досвід програмування.
Налаштування середовища Kotlin
Нижче наведено кроки, які допоможуть вам налаштувати робоче середовище шляхом встановлення Kotlin.
Крок 1) Встановити Java
Як ми вже обговорювали раніше, на чому базується Kotlin Java, тому вам потрібно встановити Java спочатку, коли планував прийняти Kotlin. Зверніться до нашого Java Підручник з інсталяції.
Крок 2) Встановити Java IDE
На щастя, їх декілька Java IDE на вибір. Тут ми надали посилання для завантаження, щоб полегшити роботу.
- Щоб завантажити Eclipse, натисніть тут.
- Щоб завантажити NetBeans, натисніть тут.
- Щоб завантажити IntelliJ, натисніть тут.
У цьому посібнику з Kotlin ми будемо використовувати Eclipse.
Крок 3) Встановіть Kotlin
Для встановлення Kotlin у Eclipse, перейдіть до розділу Довідка в Eclipse і натисніть кнопку Eclipse Варіант Marketplace.
Тепер введіть ключове слово Kotlin у поле пошуку. Натисніть опцію Перейти, щоб отримати список плагіна. Це дасть вам посилання на плагін Kotlin, вам потрібно встановити плагін за вказаним посиланням.
Будь ласка, перезапустіть Eclipse IDEпісля завершення встановлення. Ви можете знайти піктограму швидкого доступу у верхньому правому куті Eclipse IDE. Це спосіб швидкого доступу.
Ще один спосіб отримати доступ до Kotlin Eclipse IDE є, перейдіть до Windows, «Перспективи», «Відкрити перспективи», а потім виберіть «Інші». Тут ви можете переглянути список плагінів, встановлених пізніше, як наведено нижче.
Коли ви перевірите встановлення Kotlin, створимо першу програму Kotlin на наступному кроці.
Крок 4) Перша програма Kotlin
Почніть зі свого першого проекту Kotlin. У меню «Файл» виберіть опцію «Новий», потім виберіть інші та почніть із нового проекту Kotlin зі списку.
Тепер вам потрібно визначити назву для проекту, і ви готові працювати з Kotlin.
За допомогою цих простих кроків завантажувати легко Eclipse і Kotlin у вашій системі та одразу напишіть свою першу програму Kotlin.
Archiтектура Kotlin
Добре побудована архітектура важлива для розширення можливостей програми та відповідності очікуванням кінцевих користувачів. Kotlin має власну особливу та відмінну архітектуру для розподілу пам’яті та отримання якісних результатів для розробників і кінцевих користувачів.
Співпрограми та класи Kotlin проектують ядро таким чином, щоб створювати менше шаблонного коду, підвищувати продуктивність і підвищувати ефективність. Існують різноманітні сценарії, коли компілятор kotlin може реагувати по-різному, особливо щоразу, коли він виділяє різні типи мов.
На діаграмі архітектури видно, що виконання коду виконується в три прості кроки.
- На першому кроці до компілятора додається файл «.kt» або kotlin.
- На другому кроці компілятор Kotlin перетворює код у байт-код.
- На третьому кроці вводиться байт-код Java Віртуальна машина і виконується JVM.
Коли пара байт-кодованих файлів працює на JVM, вони розпалюють взаємний зв’язок між собою, тому функція в Kotlin називається сумісністю для народження Java Ook
Виявлення Kotlin до JavaСценарій виконується, коли Kotlin націлюється JavaСценарій.
Коли JavaВибрано ціль сценарію, будь-який код Kotlin, який є частиною бібліотеки, яка працює з Kotlin, потім розливається з JavaСценарій. Однак, Java Набір для розробки (JDK) або будь-яка бібліотека Java, що використовується, виключена.
Файл, відмінний від Kotlin, не враховується під час такої операції. Під час націлювання JavaФайл сценарію .kt перетворюється на ES5.1 компілятором Kotlin для створення узгодженого коду для JavaСценарій. Компілятор Kotlin намагається отримати оптимальний розмір вихідних даних, взаємодію з існуючим модулем, однакову функціональність зі стандартною бібліотекою та вихідні дані, які JavaСкрипт читається.
З обговорення стало зрозуміло, що компілятори Kotlin можуть створити більш ефективний, компетентний і незалежний код, який надалі призводить до високопродуктивного програмного продукту.
Змінна Kotlin
Змінні використовуються для зберігання даних, якими потрібно маніпулювати та посилатися в програмі. По суті, це одиниця зберігання даних і маркування, вона очікує пояснювального псевдоніма, щоб програму було легко читати та розуміти. Іншими словами, ми можемо сказати, що змінні є контейнерами для збору інформації.
У Kotlin усі змінні мають бути оголошені. Однак, якщо будь-яка змінна не оголошена, це вискакує як синтаксична помилка. Крім того, оголошення змінної визначає тип даних, які ми дозволяємо зберігати в змінній. У Kotlin змінні можна визначити за допомогою ключових слів val і var. Ось синтаксис оголошення змінних у Kotlin:
Var day = "Monday" Var number = 3
Тут ми оголосили локальну змінну day зі значенням «Monday' і чий тип — String, а інша локальна змінна — число, значення якого дорівнює 3, а тип — Int, тому що тут літерал має тип цілого числа, тобто 3.
Локальні змінні зазвичай оголошуються та ініціалізуються одночасно. Ми також можемо виконувати певні операції під час ініціалізації змінної Kotlin.
Ми можемо виконати операцію зі змінною того самого типу даних, як тут num1 і num2 мають один і той же тип даних, тобто Int, тоді як day має тип даних string. Отже, він покаже помилку. Ось ще одна техніка, як можна визначити змінні в Kotlin.
var day : String = "GURU99" var num : Int = 100
Давайте подивимося, чим ключові слова var і val відрізняються одне від одного.
змінна:
Var — це загальна змінна, що використовується в будь-якій мові програмування, яку можна використовувати кілька разів в одній програмі. Крім того, ви можете будь-коли змінити його значення в програмі. Тому вона відома як змінна змінна.
Ось приклад змінної змінної в Kotlin:
var num1 = 10 Var num2 = 20 Num1 = 20 print(num1 + num2) // output : 40
Тут значення num1, яке дорівнює 20, перезаписується попереднім значенням num1, яке дорівнює 10. Тому результат num1 + num2 становить 40 замість 30.
Значення:
Val — це як постійна змінна, і ви не можете змінити її значення пізніше в програмі, яку також не можна призначати кілька разів в одній програмі та використовувати лише один раз у конкретній програмі. Отже, вона відома як незмінна змінна.
Ось приклад програми Kotlin із незмінними змінними в Kotlin:
Val num1 = 10 Var num2 = 20
Тут значення num1, яке дорівнює 10, не може бути перезаписано новим значенням num1, яке дорівнює 20, оскільки воно має постійний тип val. Таким чином, вихід 30 замість 40.
Примітка:: У Kotlin незмінним змінним надається перевага над змінними.
Типи даних у Kotlin
Типи даних — це набір пов’язаних значень і описують операції, які над ними можна виконувати. Подібно до інших мов програмування, Kotlin також має свій наперед визначений набір типів даних, таких як Int, Boolean, Char, Double, І т.д.
У Kotlin кожен тип даних розглядається як об’єкт.
Тепер у цьому базовому посібнику Kotlin давайте глибше заглибимося в попередньо визначені типи даних, які використовуються в Kotlin.
Numbers :
Kotlin обслуговує набір вбудованих типів даних, відомих як числа, які поділяються на підкатегорії як Integers і Floating-Point. Numbers.
Цілі числа:
Цілі числа - це категорія чисел, яка має чотири типи:
тип | Розмір (біт) | Мінімальне значення | Максимальне значення |
---|---|---|---|
Байт | 8 | -128 | 127 |
Короткий | 16 | -32768 | 32767 |
Int | 32 | -2,147,483,648 (-231) | 2,147,483,647 (231-1) |
Довго | 64 | -9,223,372,036,854,775,808 (-263) | 9,223,372,036,854,775,807 (263-1) |
Floating Point Numbers :
Floating Point Numbers це нецілі числа, які містять деякі десяткові значення.
Float: Float — це 32-бітне значення з плаваючою комою одинарної точності.
Приклад: var: Float x = 3.25600
Double: Double це 64-бітне значення з плаваючою комою подвійної точності.
Приклад: var: Double y = 2456.345587
Логічні значення:
Тип даних Booleans у Kotlin важливий для представлення логічних значень. Є лише два можливих значення в Boolean, які є істинними або хибними.
Наприклад: val day = правда
Val day2 = false
Характер:
Символи в Kotlin представлені за допомогою ключового слова під назвою char. У Kotlin одинарні лапки представляють оголошення char. У Java символи char іноді використовуються як числа, що неможливо в kotlin.
Наприклад:
val onechar = 'x' print(onechar) // output : x Val onedigit = '7' print(onedigit) // output : 7
Перетворення типу Kotlin або приведення типу Kotlin
Перетворення типу — це процедура перетворення одного типу змінної даних у змінну іншого типу даних. Це надзвичайно, також відоме як приведення типу.
Надзвичайно, в Java, підтримується неявний тип перетворення типу або неявний тип приведення меншого типу даних до більшого.
For Example : int abc = 15; Long bcd = abc; // compiles successfully
Однак у kotlin неявне перетворення меншого типу даних у більший тип даних взагалі не підтримується, тобто тип даних int не можна неявно перетворити на тип даних long.
For Example : var abc = 15 Val bcd : Long = abc // error
Однак у Kotlin перетворення типів виконується явно. Ось інструкції щодо допоміжних функцій, які керують перетворенням однієї змінної типу даних в іншу.
Існують певні допоміжні функції, які є попередніми для перетворення одного типу даних в інший:
toInt()
toByte()
toShort()
toChar()
задовго()
плавати()
доDouble()
For Example : var abc = 15 Val bcd : Long = abc.toLong() // compiles successfully
Котлін Operaторс
Operaтори - це важливі та спеціальні символи або символи, які забезпечують виконання операцій в операндах, які мають змінні та значення. У Kotlin існує набір операторів, які використовуються в різних операціях, таких як арифметичні операції, операції присвоювання, операції порівняння тощо.
Арифметика Operaторс:
Арифметичні оператори використовуються для додавання, віднімання, множення, ділення та модуля.
Operaтор | Сенс |
---|---|
+ | Додавання (також використовується для конкатенації рядків) |
- | Віднімання Operaтор |
* | Множення Operaтор |
/ | Роздільна Operaтор |
% | Модуль Operaтор |
Наприклад:
var x = 10 var y = 20 var z = ( ( x + y ) * ( x + y ) ) / 2
Тут результатом наступного коду є 45.
порівняння Operaторс:
Оператор порівняння використовується для порівняння двох значень, двох змінних або двох чисел. Він використовується з символом більше ніж ( > ), менше символом ( < ) і рівно символом ( ==), не дорівнює символу ( != ), більше рівно символу ( >= ), менше рівно символ (<= ). Це завжди призводить до істини або хибності.
Наприклад:
var x = 10 Var y =20 Var z = x < y // Output : true Var w = x > y // Output : false Var m = x == y // Output : false
Призначення Operaторс:
Призначення Operaтори використовуються для призначення арифметичних значень. Він використовується з такими символами, як +=, -=, *=, /=, %=.
Наприклад:
var x = 10 var y = 20 var x + = y // Output : 30 Var y - = x // Output : 10 Var x * = y // Output : 200
Приріст і декремент Operaторс:
Оператори збільшення та зменшення використовуються для збільшення та зменшення значень змінної чи числа. Він використовується за допомогою таких символів, як ++ і —.
Існує два типи інкременту та декременту: попередній інкремент ++a, постінкремент a++, попередній декремент –b, постдекремент b–.
Наприклад:
var a = 10 var b = 20 var c = a++ // Output: 11 var d = b— //Output : 19
Масиви Kotlin
Масив — це однорідний набір типів даних і один із найбільш фундаментальних типів даних, який використовується для зберігання тих самих типів даних у безперервній області пам’яті. Масив має важливе значення для організації даних у будь-якій мові програмування, так що багато даних, що зберігаються в одному місці, легко шукати чи сортувати.
У Kotlin масиви є змінною взаємодією тих самих типів даних, а не рідними типами даних.
Ось деякі властивості масиву в Kotlin
- Розмір масиву не можна змінити після оголошення.
- Масиви в Kotlin є змінними.
- Масиви зберігаються в безперервних місцях пам’яті.
- Доступ до масиву можна отримати за допомогою таких індексів, як a[1], a[2] тощо.
- Індекс масиву починається з нуля, тобто [0].
У Kotlin масив можна визначити двома різними методами
Використовуючи функцію arrayOf():
У Kotlin широко використовуються бібліотечні функції. Однією з таких бібліотечних функцій є функція arrayOf(), яка використовується для визначення масиву шляхом передачі значень змінних у функцію.
Наприклад: Неявне оголошення типу масиву за допомогою функції arrayOf().
val x = arrayOf(1,2,3,4,5,6,7,8,9)
Наприклад: Явно введіть оголошення масиву за допомогою функції arrayOf().
Val y = arrayOf<Int>(1,2,3,4,5,6,7,8,9)
За допомогою конструктора масивів:
У Kotlin є клас з назвою Array. Таким чином, для створення масиву можливо використовувати масив конструктора. Масив у конструкторі містить два основні параметри.
Що таке індекс масиву в Kotlin?
Функція, у якій допустимий індекс масиву для повернення початкового значення індексу.
Наприклад:
val abc = Array(7 , { i -> i*1})
Тут значення масиву дорівнює 7, а лямбда-вираз використовується для ініціалізації значень елемента.
Існують також різні методи доступу та зміни масивів за допомогою певних функцій. Таким чином, є дві функції-члени get() і set(), які використовуються для доступу до об’єктів масиву класу.
Наприклад:
val x = arrayOf(10,20,30,40,50,60,70,80,90) val y = x.get(0) // Output 10
Тут виведено 10, оскільки значення за індексом 0 масиву дорівнює 10
Примітка: get() приймає лише окремі значення
Наприклад:
val x = arrayOf(10,20,30,40,50,60,70.80.90) val y = x.set(2, 3) //
Вихід: 30 40
Тут результатом є 30 і 40, оскільки значення в індексі 2 масиву дорівнює 30, а в індексі 3 – 40.
Примітка: set() приймає кілька значень масиву.
Струни Kotlin
Рядок є основним типом даних у будь-якій мові програмування. Рядок - це не що інше, як послідовність символів. Клас String представляє рядки символів. У Kotlin усі рядки є об’єктами класу String, що означає, що рядкові літерали реалізовані як екземпляри класу.
Синтаксис:
Val myString = "Hey there!"
Колекція Kotlin
Колекція містить кілька об’єктів подібного типу, і ці об’єкти в колекції називаються елементами або елементами. Збір може допомогти зберігати, отримувати, маніпулювати та агрегувати дані.
Типи колекцій:
Незмінна колекція
Цей тип колекції підтримує функції лише для читання. Не можна змінювати його елементи.
Методи включають:
- Список – listOf() і listOf ()
- Набір – setOf()
- Карта – mapOf()
Змінна колекція
Він підтримує функції читання та запису.
Методи включають
- Список – зміннийListOf(),arrayListOf() і ArrayList
- Набір – mutableSetOf(), hashSetOf()
- Карта – змінюваніMapOf(), hashMapOf() і HashMap
Функції Kotlin
Функції в будь-якій мові програмування - це група подібних операторів, яка призначена для виконання певного завдання. Функції дозволяють програмі розбивати його на різні невеликі блоки коду. Такий поділ коду підвищує читабельність коду, можливість повторного використання коду та полегшує керування програмою.
Оскільки Kotlin відомий як статично типізована мова. Тут ключове слово fun використовується для оголошення функції. У Kotlin є два типи функцій, які залежать виключно від їх наявності в стандартній бібліотеці або визначенні користувача. Вони є:
- Функція стандартної бібліотеки
- Функція, визначена користувачем
Тепер давайте обговоримо їх детально з прикладами коду Kotlin.
Стандартна функція бібліотеки
Це вбудовані бібліотечні функції, які можна визначити неявно та доступні для використання.
Для прикладу 2:
fun main(args: Array<String>){ var number = 9 var result = Math.sqrt(number.toDouble()) print("$result") }
вихід:
3.0
sqrt() — це функція, визначена в бібліотеці, яка повертає квадратний корінь із числа.
функція print() друкує повідомлення у стандартний вихідний потік.
Функція, визначена користувачем
Як випливає з назви, ці функції зазвичай створюють користувачі, і їх можна використовувати для розширеного програмування.
Тут функції оголошуються за допомогою ключового слова fun.
Для прикладу 3:
fun functionName(){ //body of the code }
Тут ми викликаємо функцію для запуску кодів усередині тіла functionName()
Приклади функцій Kotlin:
fun main(args: Array<String>){ sum() print("code after sum") } fun sum(){ var num1 =8 var num2 = 9 println("sum = "+(num1+num2)) }
вихід:
сума = 17
код після суми
Обробка винятків у Kotlin
Виняток у програмуванні визначається як проблема під час виконання, яка виникає в програмі, що призводить до її завершення. Ця проблема може виникнути через менший обсяг пам’яті, незв’язаність масиву, такі умови, як ділення на нуль. Щоб приборкати такі типи проблем під час виконання коду, використовується обробка винятків.
Обробка винятків визначається як техніка, яка обробляє проблеми під час виконання, а також підтримує потік програми під час виконання.
Kotlin використовує вираз 'throw', щоб створити об'єкт винятку. Тут усі класи винятків є нащадками класу Throwable.
Throw MyException("викидає виняток")
У обробці винятків є чотири типи винятків. Вони є:
- try – цей блок містить оператори, які можуть створити виняток. За ним завжди йде або catch, або finally, або обидва.
- catch – перехоплює виняток, викинутий із блоку try.
- нарешті – він завжди перевіряє, чи оброблено виняток чи ні.
- throw – використовується для явного виклику винятку.
Спробуйте зловити:
У блоці try-catch під час обробки винятків блок try містить код, який може викликати виняток, а блок catch ловить вираз і обробляє його.
Синтаксис блоку try catch:
try{ //code with exception }catch(e: SomeException){ //code handling exception }
Синтаксис try з блоком finally
try{ //code with exception }finally{ // code finally block }
Нарешті:
У Kolin finally block завжди перевіряє, чи оброблено виняток чи ні, що робить його дуже важливим оператором обробки винятків.
Для прикладу 4:
У цьому фрагменті коду виникає виняток, який обробляється.
fun main (args: Array<String>){ try { val data = 9/ 0 println(data) } catch (e: ArithmeticException) { println(e) } finally { println("finally block executes") } println("write next code") }
вихід:
java.lang.ArithmeticException: / by zero finally block executes write next code
Кидок:
Блок Throw створює явний виняток. Крім того, він використовується для викиду власних винятків.
Синтаксис:
Throw SomeException() Throw SomeException()
приклад:
fun main(args: Array<String>) { try{ println("Exception is not thrown yet") throw Exception("Everything is not well") println("Exception is thrown") } catch(e: Exception){ println(e) } finally{ println("You can't ignore me") } }
вихід:
Kotlin Null Safety
Типи систем, які підтримують Kotlin, відрізняються головним чином серед посилань, які можуть містити посилання з нульовими значеннями, і ті, які не можуть містити посилання з нульовими значеннями. Kotlin — це нульова мова безпеки, спрямована на усунення виключення нульового покажчика або нульового посилання з коду, який навмисно відомий як A Billion Dollar Mistake.
Найзвичайніший камінь спотикання з багатьох мови програмування полягає в тому, що під час доступу до члена нульового посилання виникає виняткова ситуація NullPointerException, яка може бути через !! оператор або цей конструктор, використаний десь ще й переданий в іншу точку коду. Властивість nullable потребує підтвердження для перевірки null щоразу перед її використанням.
У Kotlin система розрізняє нульові посилання та не нульові посилання.
Наприклад, змінна String не може мати значення null:
Для прикладу 5:
fun main(args: Array<String>){ var x: String = "GURU99 is the only place where you will get maximum technical content!" // Not Null by default println("x is : $x") // You cannot assign null variable to not-nullable variables // a=null // it will give compilation error var y: String? = "Thanks for visiting GURU99" // Nullable Variable println("y is : $y") y = null println("y is : $y") }
вихід:
Котлін ООП
Підхід до об’єктно-орієнтованого програмування дозволяє розділити складний фрагмент коду на менші блоки коду шляхом створення об’єктів. Ці об’єкти спільно мають дві характеристики: стан і поведінку.
Ось деякі елементи ООП, які ми збираємося обговорити з прикладами коду Kotlin:
- Клас і об'єкти
- Конструктори
- Спадкування
- Анотація класу
Заняття в Котліні
Перш ніж створювати об’єкт, нам потрібно визначити клас, який також відомий як проект об’єкта.
Синтаксис:
class ClassName { // property // member function ... .. ... }
Об'єкти в Kotlin
Визначаючи клас, ми визначаємо лише специфікації для об’єкта, ніякі інші параметри, такі як пам’ять або сховище, не виділяються.
Синтаксис:
var obj1 = ClassName()
Конструктори в Kotlin
Конструктор - це спосіб ініціалізації властивостей класу. Це функція-член, яка викликається, коли створюється екземпляр об’єкта. Але в Kotlin це працює інакше.
У Kotlin є два типи конструкторів:
Основний конструктор: оптимізований спосіб ініціалізації класу
Синтаксис:
class myClass(valname: String,varid: Int) { // class body }
Вторинний конструктор: Допомагає додати логіку ініціалізації
Спадок Kotlin
Успадкування відбувається, коли деякі властивості батьківського класу набуваються дочірнім класом. Успадкування дозволено, коли два або більше класів мають однакові властивості.
Синтаксис:
open class ParentClass(primary_construct){ // common code }class ChildClass(primary_construct): ParentClass(primary_construct_initializ){ // ChildClass specific behaviours }
Абстрактний клас у Kotlin
Абстрактний клас — це клас, екземпляр якого неможливо створити, але ми можемо успадкувати від нього підкласи. Ключове слово 'abstract' використовується для оголошення абстрактного класу.
Для прикладу 6:
open class humanbeings { open fun Eat() { println("All Human being Eat") } } abstract class Animal : humanbeings() { override abstract fun Eat() } class Cat: Animal(){ override fun Eat() { println("Cats also loves eating") } } fun main(args: Array<String>){ val lt = humanbeings() lt.Eat() val d = Cat() d.Eat() }
вихід:
Сьогодення та майбутнє Kotlin
Присутні:
- Багатьом компаніям подобається Netflix, Pinterest і Corda використовують Kotlin для створення потужних Android додатки
- За короткий період часу, з 2016 по 2017 рік, Kotlin став дуже популярним завдяки дивовижним функціям програмування.
- У 2017 році Google оголосив Kotlin офіційною мовою програмування для Android.
- Можна швидко замінити Java код із Kotlin, оскільки він на 100% сумісний Java та Android.
Майбутнє:
- Кросплатформна розробка ігор
- Розробка кросплатформних мобільних додатків
- Сценарії на стороні сервісу та мікросервіси
- навчання за допомогою машини & аналіз даних
Підсумки
- Kotlin — це мова програмування, запропонована JetBrains у 2010 році для мультиплатформенних програм під ліцензією Apache 2.0.
- Назва Котлін походить від назви острова Котлін у подібному листуванні Java за назвою острова Ява.
- У 2016 році була запущена перша версія Kotlin v1.0
- Програми Kotlin не вимагають у своїй програмі крапки з комою. Це робить код легким і більш читабельним.
- Котлін для Android developers — це мова програмування на основі ООП, де рядок коду можна скоротити до 40 %, що робить Kotlin ідеальним вибором для програмного забезпечення чи веб-розробки.
- У Kotlin усі змінні мають бути оголошені за допомогою ключових слів var і val.
- Подібно до інших мов програмування, Kotlin також має свій наперед визначений набір типів даних, таких як Int, Boolean, Char, Double, І т.д.
- У Kotlin існує набір операторів, які використовуються в різних операціях, таких як арифметичні операції, операції присвоювання, операції порівняння тощо.
- У Kotlin масиви є змінною взаємодією тих самих типів даних, а не рідними типами даних.
- У Kotlin масиви визначаються двома методами – ArrayOF () і Constructors.
- Kotlin — це нульова мова безпеки, яка допомагає видалити виняток нульового покажчика або нульове посилання з коду, який навмисно називається A Billion Dollar Mistake.