Academia.eduAcademia.edu

ТРУДИ КИЇВСЬКОЇ ДУХОВНОЇ АКАДЕМІЇ №19, 2013

2013, Труди КДА

Abstract

У 2013 р. Українська Православна Церква урочисто відзначила ювілей 1025-річчя Хрещення Київської Русі. В липні в Києві відбулися ювілейні торжества, в яких взяли участь Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, а також Предстоятелі та представники всіх Помісних Православних Церков, Президенти України, Росії, Молдови та Сербії, почесні гості з багатьох країн світу. До святкування ювілею Хрещення Русі долучились і Київські духовні школи. Протягом року КДАіС виступала ініціатором та учасником низки наукових заходів, присвячених 1025-річчю Хрещення Київської Русі. 22 жовтня 2013 р. з благословіння Блаженнішого Митрополи- та Київського і всієї України Володимира в Академії було проведено V Міжнародну науково-практичну конференцію «Духовна та світська освіта: історія взаємин — сучасність — перспективи», присвячену 1025-річчю Хрещення Київської Русі. Доповіді, пов’язані з темою Хрещення Русі, були представлені як на пленарному засіданні, так і в окремій ювілейній секції «Історія Хрещення Київської Русі: проблеми і перспективи наукового дискурсу». В поточному номері «Трудів Київської духовної академії» сформовано тематичну рубрику, присвячену 1025-річчю Хрещення Русі. В ній подано тексти кількох доповідей, виголошених на конференції 22 жовтня 2013 р. У 2013 р. все світове Православ’я урочисто відсвяткувало 1150-річчя Моравської місії святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Цьому ювілею було присвячено урочистий Акт в день пам’яті преподобного Нестора Літописця та Собору святих Київської духовної академії (9 листопада 2013 р.). Актову промову, виголошену в цей день, також подано в поточному номері «Трудів КДА». Протягом першого семестру 2013/2014 навчального року Київська духовна академія спільно з Українським патрологічним товариством за підтримки благодійного фонду «Під покровом Богородиці» (м. Запоріжжя) продовжила реалізацію проекту «Національні патрології». В цьому номері «Трудів КДА» ми подаємо переклад статті болгарського дослідника Смілена Маркова, який було виконано в рамках зазначеного проекту. У 2013 р. Київська духовна академія підготувала до друку кілька видань. У розділі «Бібліографія» подаються рецензії на деякі з цих книжок.

Key takeaways

  • Потому и в Русской Православной Церкви в целом, и в пределах Украины в частности в сфере духовного образования был инициирован ряд реформ.
  • Не стала исключением в этом отношении и первая половина XVII в.
  • На сегодняшний день нам известны следующие православные сочинения первой половины XVII в., в которых нашла отображение «Повесть о поэтапном Крещении Руси»: 1) «Катехизис» Лаврентия Зизания 8 (написан в 1620-1623 гг., опубликован в Москве в 1627 г.; однако издание было изъято, и произведение распространялось в рукописях);
  • Владимира еще в 1834 г., став его первым профессором философии; И. М. Скворцов, не оставляя службы в КДА, с того же года занял там кафедру богословия; службу в Академии с преподаванием ряда философских дисциплин в должности адъюнкта (доцента) университета совмещал с 1838 г. П. С. Авсенев; в 1839 г. профессором кафедры философии в Ришельевском лицее, преобразованном впоследствии в Новороссийский (Одесский) университет, стал И. Г. Михневич.
  • В своем отчете о ревизии КДА в 1908 г. он, в частности писал: «И.д.