Academia.edu no longer supports Internet Explorer.
To browse Academia.edu and the wider internet faster and more securely, please take a few seconds to upgrade your browser.
2020, Годишњак за друштвену историју
…
5 pages
1 file
Hrsg.), Von Luther zu Twitter: Medien und politische Öffentlichkeit, S. Fischer Verlage, Frankfurt am Main 2020, 320 S.
Годишњак за друштвену историју, 2019
Годишњак за друштвену историју, 2020
Друштвена историја у фокусу XXXVII Artwińska, Anna (Ed.); Mrozik, Agnieszka (Ed.), Gender, generations, and communism in central and eastern Europe and beyond; Routledge, Taylor & Francis Group, New York-London 2020, 302 p.
Годишњак за друштвену историју , 2018
Годишњак за друштвену историју, 2019
После напада на Светски трговински центар, тероризам се наметнуо као једна од централних тема којима ће се друштвене науке бавити у првим деценијама двадесет и првог века. Џон Лин, професор емеритус историје на Универзитету Илиноис и некадашњи председник Комисије за војну историју САД у овој монографији настоји да систематизује резултате дугогодишњег активног бављења феноменом тероризма. Дефинишући га као специфичну форму насиља, која у себи садржи извесност насиља у будућности, као специфичност тероризма аутор истиче стварање атмосфере страха и несигурности, у којој неконтролисано буја жеља за осветом, чије се последице не могу предвидети, нити контролисати. Лин разликује паралишући утицај страха са једне и потенцијално деструктивне последице контратерористичких акција мотивисаних осећањем свеопште моралне згрожености са друге стране као два релевантна пола у феноменолошком разматрању тероризма. У предоченом методолошком оквиру, аутор представља историјску вертикалу развоја, фокусирајући се на релативни положај Сједињених америчких држава. Кроз петнаест поглавља обрађује развој насиља као облика грађанске непослужности, од грађанског рата у САД до превирања шездесетих
Годишњак за друштвену историју, 2018
Годишњак за друштвену историју, 2018
Годишњак за друштвену историју, 2016
Годишњак за друштвену историју, 2015
Чоп-суи у Сједињеним Америчким Државама сматрају својеврсним симболом кинеске кухиње. При томе је у питању кинеско јело које је претрпело далеко највеће промене у додиру са америчким друштвом. Како је традиционалан начин припремања начинио значајне уступке укусу просечног америчког потрошача, чоп-суи је, у суштини, постао један од најбољих примера интеграције кинеске заједнице, односно кинеске културе у друштвене оквире САД.
Годишњак за друштвену историју, 2022
Годишњак за друштвену историју , 2016
Друштвена историја у фокусу XXIV Stojanović, Dubravka, Rađanje globalnog sveta 1880-2015: vanevropski svet u savremenom dobu, Udruženje za društvenu istoriju, Beograd 2015, 501 str.
Loading Preview
Sorry, preview is currently unavailable. You can download the paper by clicking the button above.
Годишњак за друштвену историју, 2023
Годишњак за друштвену историју, 2022
Годишњак за друштвену историју, 2024
Годишњак за друштвену историју, 2013
Годишњак за друштвену историју, 2021
Годишњак за друштвену историју, 2012
Годишњак за друштвену историју, 2021
Вторая навигация. Альманах № 3, с.124-154. — М.: Весть-Вимо, 2001., 2001
Tokovi istorije, 2018
Наслеђе Андреја Митровића. Зборник радова са конференције одржане поводом десет година од смрти професора Митровића,, 2024
ПАВЛИКЯНСТВОТО МЕЖДУ ЛЕГЕНДИТЕ И ИСТОРИЯТА VІІ – ХVІІ ВЕК, 2017
Рума у прошлости - историјски преглед, 2011