Academia.edu no longer supports Internet Explorer.
To browse Academia.edu and the wider internet faster and more securely, please take a few seconds to upgrade your browser.
Запропоновано феноменологічне дослідження участі людської особи в добрі, зокрема показано, як її «перебування в добрі» проявляється через досвідчення нею щастя. Стверджується, що переживання щастя пов’язане з особливим феноменологічним змістом даності добра людині та характерними ознаками «вдосконаленої» ціннісної відповіді особи на добро. Досвід щастя ґрунтується на повноті самовіддання благу, неподільності ставлення людини до добра, особистісному характері її самовіддання, а також на досвіді «спорідненості» між благом і людською особою. Досвід щастя засвідчує перемогу добра та його унікальну роль у житті людини.
Подано аргументи про істотну відмінність між досвідом щастя і приємності. На основі феноменологічного аналізу досвіду приємності від задоволення якогось наперед заданого тілесного чи ментального прагнення, а також обґрунтування особливої природи позитивності, дарчого характеру й особових передумов щастя піддано критиці гедоністичні уявлення про людське щастя. Відстоюється переконання, що щастя має за передумову здатність людини відкриватися на світ і виявляти притаманні їй особові потенції на шляхах посвяти себе об’єктивній дійсності добра.
2020
Значимість того, що люди розуміють під словом «щастя» важко поставити під сумнів. Прагнення до щастя закладено в кожній людині і становить невід'ємну частину людської природи. Щастя – одна з основних людських цінностей. Однак сам феномен щастя вислизає від чітких визначень та категорізацій. В нашому повідомленні ми спробуємо розглянути проблему щастя в контексті стану свідомості
Актуальні проблеми психології, 2020
Анотація. Стаття присвячена різним аспектам та чинникам щастя людини. Щастя є інтегративним станом, і може бути зумовлене багатьма факторами. Різні чинники можуть сприяти або, навпаки, заважати переживанню людиною щастя, але вони не здатні повністю позбавити її цього почуття. Треба відмітити, що в цілому, з точки зору біології, людина більш орієнтована на переживання негативних емоцій. Підкоркові зони мозку, які відповідають за гнів та тривогу, філогенетично є більш давніми за ті, що відповідають за позитивні емоції. Але людина цілком здатна впливати на рівень свого щастя завдяки розвитку умінь зниження тривоги через відволікання від неї та корекцію своїх когнітивних установок у бік їх оптимістичності й раціональності, а також через заняття специфічними видами активності, які сприяють зниженню рівня депресії та її профілактиці й просто приносять радість. До яких, перш за все, відноситься спілкування та міжособистісні стосунки – дружба, кохання, сімейне життя, що є одними із найголовніших джерел щастя. Але якщо людина мало здатна до соціальної взаємодії або ця взаємодія закрита для неї через недоліки суспільства та його інститутів, це не привід для відчаю. Існують способи збільшення відчуття щастя й без явної соціальної активності людини. До прикладу, виконання різноманітних духовних практик збільшує рівень щастя. Однією із найголовніших умов щастя є наявність у людини певної цілі. Бажано, щоб вона була біль-менш складною з можливістю її розділення на менші цілі та мала якісь виділені критерії наближення до неї. Крім того, було б добре, щоб вона брала свій початок у якійсь високій філософській категорії та несла в собі певні високі смисли.
В статті розглянуто погляди Іммануїла Канта про щастя та його зв’язок з моральністю. Автор розглядає етичну систему Канта як взірець деонтологічної етики, яка ставить у центр практичного життя людини непохідне поняття обов’язку. Кант у своєму розумінні ролі щастя в практичному й моральному житті допускає більшу увагу людини до власної долі й щастя в контексті її моральних завдань, ніж на це дозволяє ригористичне тлумачення його практичної філософії. За допомогою осмислення щастя Кант має намір утвердити двовимірну єдність людської істоти як мешканця двох гетерогенних світів – розуму і чуттєвості. Попри намагання Канта знайти для щастя таке місце у людському житті, яке було би сумісним з гідністю людини як особи, йому не вдається поцінувати персоналістичний характер людського щастя. Приналежність щастя та зацікавлення ним до життя людини як особи виходить за рамки кантівської концептуалізації етики й антропології.
Научни трудове на УНСС || University of National and World Economy, Sofia, Bulgaria - Nauchni trudove, 2018
This article analyses problems which gain new popularity among economist in the context of the ongoing Fourth industrial revolution. Why is the ubiquitous decrease of work hours still not happening that was predicted by social scientists in the late 19th and the beginning of the 20th century? Why do individuals not reassign time towards leisure and creative activities in the wake of the constant rise of technological productivity? What impact on happiness have the ever increasing wants and the comparisons with others? Most people assume that they would be happier if only they were richer. The results of subjective well-being studies generally contradict this widespread belief. The insights of happiness economics put the detailed study of the factors for the subjective well-being and the possibilities to influence it back in the center of economic research through a more enhanced knowledge of human psychology than the conventional economic assumptions. || Резюме: Ако приемем най-общо, че основна цел в нормативната иконономическа наука е максимизацията на благосъстоянието на членовете на дадено сто-панство въз основа на достиженията на позитивната икономическа теория, възниква въпросът за съдържанието на понятието " благосъстояние ". От времето на маржиналистката революция в края на XIX век в основата на икономическите модели на човешкото поведение е залегнала концепция-та за индивидуалната полезност на рационалния homo economicus, която е растяща функция от настоящото и бъдещото количество потребявани блага, свободно време и други удобства или удоволствия, които хората разглеждат като желани. Тъй като разполага с ограничен доход, индивидът е поставен в ситуации на избор на алтернативни комбинации от блага, които максимизи-рат полезността му (срв. с Powdthavee, 2007). Комплексът от институции, изграждащи съвременната система на пазар-но стопанство със свободна конкуренция, създава мотивация за труд и не-престанни иновации, които са резултат от стремежа към достатъчно доходи и печалби, за да могат заетите в системата да потребяват разнообразни бла-га, произведени от съответно от други участници, и да извличат полезността от консумацията им. Реалният доход на глава от населението – количеството и разнообразието от стоки и услуги, срещу които индивидите могат да раз-менят труда си – действително се увеличава през последните десетилетия на преобладаващ пазарен общественоикономически ред. За разлика от тази система, други форми на организация на стопанската дейност, като напри-мер централнопланираните, не успяха да постигнат същите успехи в мо-тивацията за труд и нововъведения (частично заради неинтернализираните външни ефекти от тях) и изостанаха във възможностите, които предлагаха на членовете на обществото за извличане на полезност от потребяването на разнообразни стоки и услуги.
2017
Input a word in the article features Kazakh folk cultural and aesthetic values and national culture
Психологія особистості, 2017
The article examines the results of empirical research conducted on the social networks users upon the happiness as a personal reality which can be experiential, reflexive, and constructive one. It is shown that a multidimensional semantic field of happiness, which has dominants in balance, calmness, and equilibrium, combines certain experiences and interpretations of life events by means of semantic relations with each other. As a result of the direct experiencing of happiness analysis (I-sensual) the following thematic sections are highlighted: harmony (36,6%); joy (26,8%); love (26.8%); life (12,2%); self-acceptance (9,8%), creativity (7,3%). As a result of the ways to understand the state of happiness analysis (I-reflexive) the following thematic sections are highlighted: optimists (21,9%), loving (21,9%), creators (19,5%), Me (17,1%), harmonious (14,6%). Among the approaches to achieve the happiness the following thematic sections are met most often: love, dearness (36,6%), communication (24,4%), self-realization (24,4%), development (14,6%), Me and my life (9,8%), travels (9,8%). The comparison of the approaches to happiness from the I-sensual and the I-reflexive parts has shown that the first one is constructed on experiences of peace, joy and love, while the second one is constructed on the beliefs about optimism, love and creativity meaning in the life story creation. We can assume that the fleeting state of happiness becomes a stable personal reality, when the approaches of sensual and reflexive «I» are synchronized.
Автореф. Дисерт д-ра юрид. Наук Харків, 2008
Актуальні проблеми політики, 2019
Інтерпретація питань прав людини з державно-правової точки зору та державно-світської ідеології та практики, з одного боку, та з поглядусучасної православної доктрини про людину та її права, з іншого, не завжди збігаються. Однак обидва підходи ґрунтуються на тому, що права людини повинні бути непорушними, недоторканними, однаковими для всіх людей, які повинні бути рівними перед законом незалежно від їхнього ставлення до релігії.Православна церква стверджує, що принцип свободи повинен відповідати моралі та вірі. Ця гармонізація повинна бути відображена в законі,оскільки, на думку церкви, мораль для всіх одна, так як є суттю Десяти Божих заповідей. Гідність особистості є основою всього людського існування та взаємодії з іншими індивідами. Закріплення гідності особистості в правових нормах надає цій якості існування правових властивостей, що створює можливість розглядати цю категорію як одне з основних і суб’єктивних прав людини. З точки зору православ’я, основою гідності людини є віра...
SILICON THE ELEMENT OF PLANT AND HUMAN HEALTH, 2023
The article presents a new view of the element silicon (Si) as important for plant and human health. It is the second most abundant element in the earth after oxygen. Until now, it has been considered a "non-useful plant nutrient", but its absence in the soil leads to the death of plants. Based on field fertilizer experiments with nitrogen, phosphorus, potassium and silicon derived with maize on two contrasting soils in Bozhurishte and Tsalapitsa, and laboratory analyzes of soluble and exchangeable silicon in soils, it is concluded that silicon is an important factor related to maximum productivity and the resistance of plants to adverse environmental factors. A review of extensive literature testifies to the importance of silicon to human health and its normal content in the human body is the natural key to fullfledged health. Silicon compounds have been found to be able to inhibit the development of atherosclerosis and Alzheimer's disease and block aluminum toxicity. The need for agrochemical analysis of silicon in the soil along with other essential nutrients is emphasized.
2005
В данной части пособия излагаются теоретические основы предмета «Личность и общество».
Studia Ucrainica Varsoviensia
This article was written in the memory of Roman Ivanovych Ostash, a prominent Ukrainian onomastic researcher, dialectologist and lexicographer, a man with a great heart and moral authority. This article presents the story of his life, scientifi c activity and his contribution to the development of the Ukrainian linguistics. Very rich scientifi c achievements of Roman Ivanovych Ostash have been shown in the context of his cooperation with a number of researchers and academic institutions in Ukraine and abroad. The article has been included in full bibliography of his scientific papers.
Ракурси психологічного благополуччя особистості / Ніжин: НДУ ім. М.Гоголя, 2017
Тези доповіді на Всеукраїнському науково-практичному семінарі "Ракурси психологічного благополуччя", що відбувся у м.Ніжині 9.06.2017 р. Готовність щодня долати шлях до щастя, здоров’я, благополуччя розглянуто як здатність досягнення все більш високого рівня самоприйняття, комунікативної компетентності, реалізованості і цілісності.
Этическая мысль, 2022
Концепт «счастья», играющий все более важную роль в науках о человеке, в политике и общественной жизни, в развитии концепций и программ образования, в особенности гуманистического, проанализирован в статье в значимых для этики аспектах. Для образовательной концепции социального, эмоционального и этического развития «счастье» представляет собой интегрирующий центр. Так же оно понималось и в российской педагогической традиции (яркие примеры – педагогическая мысль Н.И. Новикова и К.Д. Ушинского). Различия в трактовках счастья влияют на понимание воспитательных задач образования. Обращение к этим различиям позволяет объяснить конфликт этических позиций отечественной педагогической традиции и современных зарубежных образовательных программ, а разрешить его помогает прояснение самого феномена счастья. Феномен счастья представлен в статье в свете субъектностной антропологической концепции, учитывающей существование разных слоев опыта и уровней субъектности. Были раскрыты природа «блуждающего нерва» счастья и роль счастья для разных слоев опыта; прояснено соотношение счастья, желания, объектов желания. Установлено, что ряд нравственных коллизий образования может быть снят на основе отождествления счастья с развертыванием субъектности, происходящим благодаря единству самого и другого и взаимодействиям с другим. Выявлено, что, в отличие от удовольствия, которым завершается желание в случае превращения возможного в действительное и достижения другого определенного «счастье» ориентировано на неопределенное. Продемонстрированы возможности такого понимания счастья для решения задач образования в гуманистической парадигме.
О величии человека, 2018
Эссе «О величии человека» (2018) продолжает многовековую дискуссию о человеческом достоинстве. Внимание автора обращено к целям и ценностям нашего существования в рамках непрерывной игры в собственность и насилие. Работа «Очерки теории пола» (2018) посвящена единству процессов полового отбора и мышления. «Игра в собственность» (2016) представляет собой дедуктивное изложение оснований и законов социальной физики. The essay "On the greatness of man" (2018) continues a long discussion about human dignity. The author considers the goals and values of our existence in the property and violence game. The work "Essays on the theory of sex" (2018) is devoted to the unity of the processes of sexual selection and thinking. "The property game" (2016) is deductive exposition of the foundations and laws of social physics. L'essai «Sur la grandeur de l'homme» (2018) continue la discussion longue sur la dignité humaine. L'attention de l'auteur est attirée sur les buts et les valeurs de notre existence dans le jeu continu dans la propriété et la violence. Le travail "Les essais de la théorie du sexe» (2018) est consacrée à l'unité des processus de la sélection sexuelle et de la pensée. "Le jeu dans la propriété" (2016) est une déclaration déductive des motifs et des lois de la physique sociale.
Духовність особистості: методологія, теорія і практика, 2021
Стаття розглядає історію появи інженерно-технічної освіти в США. Здатність США підтримувати інновації перш за все потребує професіоналів, які мають високу кваліфікацію в галузі науки, техніки, інженерії та математики (STEM). Ці професіонали працюють в уряді, промисловості та науці. Інженери відіграють особливо важливу роль у розробці новітніх технологічних систем та процесів. Останні десятиліття політики, роботодавці, дослідники та освітяни приділяють пильну увагу системі інженерної освіти США та відповідності отриманих інженерних навичок сучасним потребам економіки країни. Поява та розповсюдження програм підготовки інженерно-технічних спеціалістів є результатом поєднання декількох ключових чинників технологічного розвитку в Сполучених Штатах. Такими чинниками стають бажання нації залишатися головним лідером у галузі технологій та інновацій; національні звіти про стан інженерної освіти; розвиток технічних університетів; розширення програм у галузі інженерно-технічної освіти; поступовий розвиток навчальних програм, що містять більший акцент на теоретичних знаннях. Інженерні навички та знання є вирішальними чинниками для інновацій і технологічного розвитку країни. Вони також сприяють довгостроковому економічному зростанню та допомагають вирішити основні суспільні проблеми. Саме тому важливо розуміти освітній та кар'єрний шлях інженерів, які втілюють отримані навички та знання, а також систему інституцій, стратегії розвитку, ринок, трудові та інші ресурси, що разом готують, розвивають і поповнюють запас інженерів країни.
Зварич І.М., Чуйко Г.В., Колтунович Т.А. Екзистенційна та гуманістична психологія : навчальний посібник / за наук. ред. В. Г. Панка. Чернівці: Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича, 2019. 496 с., 2019
У посібнику наводяться факти біографії, викладено й аналізуються основні теоретичні положення, ідеї, переконання, позиції та погляди, запропоновані представниками екзистенційної та гуманістичної психології, а також методи, прийоми і техніки надання людям психологічної допомоги. основна увага зосереджена на непересічному значенні екзистенційної та гуманістичної психології не лише для теоретичної підготовки та майбутньої практичної діяльності майбутніх психологів, але й для формування їх світогляду. Для студентів-психологів, соціальних працівників, усіх, хто працює з людьми, цікавиться проблемами Буття та знаходиться у пошуках себе у світі.
HAPPINESS ECONOMICS: THE SOCIAL NATURE OF HUMAN HAPPINESS This article analyses the social factors for the perceived human happiness in the framework of the modern research field of happiness economics. The impact of rising expectations on subjective well-being, the role of the social status competition and relative income, as well as of socially accepted consumption levels and hedonic adaptation on declared life satisfaction are being explored from the perspective of economic theory. Implications for key economic policy goals are drawn with respect to growth, inequality, procedural fairness and possibilities for upward social mobility.
2021
Тhe purpose of the article is to justify the idea that assessing the quality of life of people who are distinguished by deviations from the medical norm is quite compatible with respect for human dignity. The very idea of the value (sanctity) of human life means the presence of significant properties that determine the high quality of human life, primarily as a unique person. The inability to realize these valuable properties due to a serious illness makes it ethically reasonable to suggest that maintaining life in this case could be humiliating for a person's dignity. В статье обосновывается идея о том, что оценивание качества жизни людей, которых отличают отклонения от медицинской нормы, вполне совместимо с уважением к достоинству человека. Сама идея ценности (святости) человеческой жизни означает наличие значимых свойств, которые обуславливают высокое качество жизни человека, прежде всего, как уникальной личности. Отсутствие возможности реализовать эти ценные свойства в силу тяжёлой болезни делает этически обоснованным предположение о том, что поддержание жизни в данном случае может быть унизительным для достоинства человека. Ключевые слова: достоинство человека; святость человеческой жизни; качество жизни; оценка качества жизни; болезнь; страдание.
Loading Preview
Sorry, preview is currently unavailable. You can download the paper by clicking the button above.