Edukira joan

Ronco Canavese

Ronco Canavese
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Piemonte
Italiako hiri metropolitarraTuringo Hiri Metropolitanoa
Izen ofizialaRonco Canavese
Posta kodea10080
ISTAT kodea001224
HerriburuaRonco Canavese
Geografia
Koordenatuak45°29′59″N 7°32′49″E / 45.499737°N 7.546855°E / 45.499737; 7.546855
Mapa
Azalera96,27 km²
Altitudea956 m
MugakideakIngria, Locana, Ribordone, Traversella, Cogne, Sparone, Valprato Soana eta Pont-Canavese
Demografia
Biztanleria271 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea3 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0124
Katastro kodeaH539
Sailkapen sismikoa4 (Oso txikia)
MatrikulaTO
comune.roncocanavese.to.it

Ronco Canavese Italiako udalerri bat da. Turingo Hiri Metropolitanoan kokatuta dago, Piemonte eskualdean. 271 biztanle ditu, 96,27 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Ingria, Locana, Ribordone, Traversella, Cogne, Sparone, Valprato Soana eta Pont-Canavese.

BiztanleriaUrtea05001000150020002500300035001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 195 gizon, 188 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.00
1.03
 
95-99
 
0.00
0.51
 
90-94
 
3.19
1.54
 
85-89
 
4.26
6.15
 
80-84
 
6.38
4.62
 
75-79
 
4.26
4.62
 
70-74
 
5.85
6.67
 
65-69
 
9.04
6.67
 
60-64
 
5.85
4.10
 
55-59
 
7.98
7.18
 
50-54
 
5.85
7.18
 
45-49
 
4.79
6.15
 
40-44
 
6.91
5.64
 
35-39
 
6.38
5.64
 
30-34
 
2.66
4.10
 
25-29
 
2.66
4.62
 
20-24
 
5.32
6.15
 
15-19
 
2.13
6.15
 
10-14
 
7.45
6.15
 
5-9
 
5.32
5.13
 
0-4
 
3.72
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 1.331 etxebizitza zeuden: 172 (% 12,9) okupatuta eta 1.159 (% 87,1) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 79,4 jabetzan zeuden, % 6,9 alokairuan eta % 13,7 beste titulu batekin.

1.331etxebizitza (2021)
172okupatuak
1.159hutsik (% 87,1)

Erabilera (2021)

172
1.159
Okupatuak (172)Hutsik edo ez-okupatuak (1.159)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

79,4
13,7
Jabetzan (79,4)Alokairuan (6,9)Beste titulu batekin (13,7)

2024an 169 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 112 (% 66,3) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 1,5 kide zeuden.

169etxegune (2024)
112pertsona bakarrekoak (% 66,3)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide112
2 kide40
3 kide10
4 kide4
5 kide edo gehiago3

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]