Edukira joan

Nervesa della Battaglia

Nervesa della Battaglia
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Veneto
ProbintziaTrevisoko probintzia
Izen ofizialaNervesa della Battaglia
Posta kodea31040
ISTAT kodea026050
HerriburuaNervesa della Battaglia
Geografia
Koordenatuak45°49′18″N 12°12′24″E / 45.821641°N 12.206734°E / 45.821641; 12.206734
Mapa
Azalera34,97 km²
Altitudea78 m
MugakideakGiavera del Montello, Santa Lucia di Piave, Spresiano, Susegana, Arcade eta Sernaglia della Battaglia
Demografia
Biztanleria6.516 (2023ko urtarrilaren 1a)
alt_left 3.297 (%50,6) (%50,4) 3.286 alt_right
Dentsitatea186 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0422
Hiri senidetuakLugo
Katastro kodeaF872
Sailkapen sismikoa2 (Ertaina)
MatrikulaTV
comune.nervesa.tv.it

Nervesa della Battaglia Italiako udalerri bat da. Trevisoko probintzian kokatuta dago, Veneto eskualdean. 6.516 biztanle ditu, 34,97 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Giavera del Montello, Santa Lucia di Piave, Spresiano, Susegana, Arcade eta Sernaglia della Battaglia.

BiztanleriaUrtea3000400050006000700080001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 3.293 gizon, 3.302 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.06
0.15
 
95-99
 
0.55
0.91
 
90-94
 
1.73
2.34
 
85-89
 
3.82
3.61
 
80-84
 
4.45
4.95
 
75-79
 
5.21
5.86
 
70-74
 
6.21
7.26
 
65-69
 
7.06
8.87
 
60-64
 
7.87
9.38
 
55-59
 
9.02
7.80
 
50-54
 
7.54
6.56
 
45-49
 
6.66
4.80
 
40-44
 
4.39
5.10
 
35-39
 
4.57
4.83
 
30-34
 
4.42
6.04
 
25-29
 
4.66
5.16
 
20-24
 
5.09
4.86
 
15-19
 
5.54
4.19
 
10-14
 
4.48
4.04
 
5-9
 
3.54
3.28
 
0-4
 
3.12
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 3.501 etxebizitza zeuden: 2.626 (% 75) okupatuta eta 875 (% 25) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 84,4 jabetzan zeuden, % 10,6 alokairuan eta % 5 beste titulu batekin.

3.501etxebizitza (2021)
2.626okupatuak
875hutsik (% 25)

Erabilera (2021)

2.626
875
Okupatuak (2.626)Hutsik edo ez-okupatuak (875)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

84,4
10,6
Jabetzan (84,4)Alokairuan (10,6)Beste titulu batekin (5)

2024an 2.734 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 813 (% 29,7) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,4 kide zeuden.

2.734etxegune (2024)
813pertsona bakarrekoak (% 29,7)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide813
2 kide827
3 kide535
4 kide372
5 kide edo gehiago187

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]