Edukira joan

Cassinetta di Lugagnano

Cassinetta di Lugagnano
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Lombardia
Italiako hiri metropolitarracittà metropolitana di Milano
Izen ofizialaCassinetta di Lugagnano
Posta kodea20081
ISTAT kodea015061
HerriburuaCassinetta di Lugagnano
Geografia
Koordenatuak45°25′27″N 8°54′31″E / 45.4242°N 8.9086°E / 45.4242; 8.9086
Mapa
Azalera3,32 km²
Altitudea125 m
MugakideakAbbiategrasso, Albairate, Corbetta eta Robecco sul Naviglio
Demografia
Biztanleria1.912 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea576 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia02
Katastro kodeaC033
Sailkapen sismikoa4 (Oso txikia)
MatrikulaMI
comune.cassinettadilugagnano.mi.it

Cassinetta di Lugagnano Italiako udalerri bat da. Milango probintzian kokatuta dago, Lombardia eskualdean. 1.912 biztanle ditu, 3,32 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Abbiategrasso, Albairate, Corbetta eta Robecco sul Naviglio.

BiztanleriaUrtea030060090012001500180021001750180018501900195020002050BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 951 gizon, 1.016 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.00
0.00
 
95-99
 
0.59
0.11
 
90-94
 
1.08
2.52
 
85-89
 
2.26
2.52
 
80-84
 
2.66
4.00
 
75-79
 
5.02
5.68
 
70-74
 
5.22
6.20
 
65-69
 
7.09
8.31
 
60-64
 
6.79
10.20
 
55-59
 
10.14
8.62
 
50-54
 
9.65
6.52
 
45-49
 
6.40
6.41
 
40-44
 
5.81
4.84
 
35-39
 
4.63
4.52
 
30-34
 
4.23
5.15
 
25-29
 
4.13
6.31
 
20-24
 
6.10
6.73
 
15-19
 
6.50
4.42
 
10-14
 
4.82
4.31
 
5-9
 
3.94
2.63
 
0-4
 
2.95
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 941 etxebizitza zeuden: 789 (% 83,8) okupatuta eta 152 (% 16,2) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 74,9 jabetzan zeuden, % 15 alokairuan eta % 10,2 beste titulu batekin.

941etxebizitza (2021)
789okupatuak
152hutsik (% 16,2)

Erabilera (2021)

789
152
Okupatuak (789)Hutsik edo ez-okupatuak (152)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

74,9
15
10,2
Jabetzan (74,9)Alokairuan (15)Beste titulu batekin (10,2)

2024an 829 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 256 (% 30,9) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,3 kide zeuden.

829etxegune (2024)
256pertsona bakarrekoak (% 30,9)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide256
2 kide237
3 kide183
4 kide121
5 kide edo gehiago32

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]