Edukira joan

Campogalliano

Campogalliano
Campogalliano
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Emilia-Romagna
ProbintziaModenako probintzia
Izen ofizialaCampogalliano
Jatorrizko izenaCampogalliano
Posta kodea41011
ISTAT kodea036003
HerriburuaCampogalliano
Geografia
Koordenatuak44°41′25″N 10°50′20″E / 44.6903765°N 10.8388971°E / 44.6903765; 10.8388971
Mapa
Azalera35,69 km²
Altitudea43 m
MugakideakCarpi, Correggio, Modena, Rubiera eta San Martino in Rio
Demografia
Biztanleria8.504 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea238 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia059
Katastro kodeaB539
Sailkapen sismikoa3 (Txikia)
MatrikulaMO
comune.campogalliano.mo.it eta comune.campogalliano.mo.it

Campogalliano Italiako udalerri bat da. Modenako probintzian kokatuta dago, Emilia-Romagna eskualdean. 8.504 biztanle ditu, 35,69 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Carpi, Correggio, Modena, Rubiera eta San Martino in Rio.

BiztanleriaUrtea30004000500060007000800090001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 4.215 gizon, 4.301 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.02
 
100+
 
0.05
0.09
 
95-99
 
0.49
0.93
 
90-94
 
1.30
2.16
 
85-89
 
3.07
2.92
 
80-84
 
3.44
4.91
 
75-79
 
5.42
5.29
 
70-74
 
6.23
6.12
 
65-69
 
6.42
7.47
 
60-64
 
7.88
8.42
 
55-59
 
8.23
8.97
 
50-54
 
7.88
6.71
 
45-49
 
6.74
5.74
 
40-44
 
6.39
6.00
 
35-39
 
5.44
6.00
 
30-34
 
5.44
5.88
 
25-29
 
4.95
5.29
 
20-24
 
4.44
4.98
 
15-19
 
4.79
4.65
 
10-14
 
4.37
3.82
 
5-9
 
3.81
3.61
 
0-4
 
3.21
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 4.122 etxebizitza zeuden: 3.592 (% 87,1) okupatuta eta 530 (% 12,9) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 73,3 jabetzan zeuden, % 18,9 alokairuan eta % 7,9 beste titulu batekin.

4.122etxebizitza (2021)
3.592okupatuak
530hutsik (% 12,9)

Erabilera (2021)

3.592
530
Okupatuak (3.592)Hutsik edo ez-okupatuak (530)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

73,3
18,9
Jabetzan (73,3)Alokairuan (18,9)Beste titulu batekin (7,9)

2024an 3.724 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.240 (% 33,3) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,3 kide zeuden.

3.724etxegune (2024)
1.240pertsona bakarrekoak (% 33,3)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.240
2 kide1.124
3 kide655
4 kide523
5 kide edo gehiago182

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]